Tel.: +420 383 412 320
   E-mail: info@soublatna.cz

    Střední odborné učiliště Blatná,
        U Sladovny 671, 388 16 Blatná
Úvod > Události > Den moderní techniky 2016

Den moderní techniky 2016

Den 26. dubna 2016 u nás proběhl „Den moderní techniky“.

Organizátorem je naše škola s podporou města Blatná. Záštitu převzal hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a vyjádřil tak morální podporu tendencím, které chceme touto akcí podpořit – spolupráce školy, odborných firem a veřejnosti a propagace technických učebních oborů.

Součástí této ojedinělé akce bylo vystavení závodního kamionu LIAZ Martina Macíka a motocyklu Yamaha 450 Lukáše Kvapila ze stáje KM Racing Team, se kterými právě absolvovali Rallye Dakar 2016. Oba závodníci spolu s Petrem Luskem, renomovaným fotografem motoristického sportu, se osobně zúčastnili a podělili se o své zážitky. Petr Lusk uspořádal besedu s promítáním autorských fotografií s tématikou motorsportu a zejména letošní Rallye Dakar.

Atraktivní podívanou byla i show Petra Novotného, vicemistra světa ve 3D akrobacii s RC modelem vrtulníku.

Firmy LIVA Předslavice s.r.o., BP Service s.r.o. Blatná, ESAB a.s., BERNER CZ, Dura Automotive CZ Blatná, Vishay Electronics s.r.o, Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o., Autoservis Šrachta Strakonice, Agrozet České Budějovice a.s., STROM Praha a.s. prezentovaly svůj výrobní program a vystavovaly výrobky a techniku.
Současně proběhla v hale školního autoservisu výstava historických i nových motocyklů a automobilů.

Mladší návštěvníci se bavili při různých doprovodných soutěžích a prožitkových činnostech. Za odměnu mohli získat drobné dárky.
Výborné občerstvení zajistili žáci a žákyně oboru Kuchař-číšník ze Střední odborné školy řemesel a služeb Strakonice.

I když počasí trochu zlobilo, účast na akci byla vysoká. Velké poděkování patří všem, kteří se na zdárném průběhu podíleli. O tom, že se program líbil, svědčí četné pozitivní ohlasy návštěvníků, za všechny uvádíme alespoň jeden:

… byl jsem včera u Vás na akci, která si zaslouží pochvalu a uznání. Byl jsem v blatenském učilišti poprvé v životě a odcházel jsem velmi mile překvapen vybaveností dílen, vystavovanými exponáty (pro mě byl mj. zážitek popovídání s p. Luskem o fotografování Dakarů), i celkovou koncepcí dne moderní techniky.
S pozdravem Milan D.