Tel.: +420 383 412 320
   E-mail: info@soublatna.cz

    Střední odborné učiliště Blatná,
        U Sladovny 671, 388 16 Blatná
Úvod > Události > Zájezd do firmy STEYER 2016

Zájezd do firmy STEYER 2016

Dne 23.11 2016 se žáci našeho učiliště vydali na cestu do továrny na výrobu traktorů značky Steyer a Case ve Svatém Valentinu v Rakousku nedaleko spolkového města Linz. Cestu jsme zvládli bez velkých obtíží a na místo jsme dorazili v předpokládaném čase.

Firma má pro své návštěvníky halu, kde jsme se mohli vyfotit u 3 vystavovaných traktorů a bylo tam pro nás připravené i občerstvení. Dále se zde nachází model, který obsahuje traktory vyráběné ve firmě a funshop, kde je možné si zakoupit různé upomínkové předměty a oblečení se značkou Case, nebo Steyer.

Po přivítání českou průvodkyní jsme se odebrali do přednáškové síně, kde nám řekla několik historických údajů a promítla propagační filmy. Po té jsme se s reflexními vestami a sluchátky odebrali na samotnou prohlídku dvou ze šesti výrobních hal, kde jsme viděli, jak se montují celé traktory a ve druhé jednotlivé karoserie. Za jeden den se zde smontuje cca 40 traktorů ušitých na míru přímo zákazníkovi. Jednotlivé díly se pak vyrábějí po celém světě, stejně tak je i široká škála prodejních míst zmíněných značek.

Po exkurzi jsme přejeli autobusem do nedalekého města Linec, které jsme si prohlídli za nočního osvětlení. Celou dobu nás prováděla průvodkyně firmy JH travel, která celý zájezd zajišťovala. Tímto jí děkuji a věřím, že naše spolupráce bude pokračovat třeba zájezdy do podobných podniků v různých koutech Evropy.

-ZH-