Tel.: +420 383 412 320
   E-mail: info@soublatna.cz

    Střední odborné učiliště Blatná,
        U Sladovny 671, 388 16 Blatná
Úvod > Události > Soutěž GES CUP 2016

Soutěž GES CUP 2016

Dne 21. a 22. 3. 2016 jsme se zúčastnili desátého ročníku soutěže GES – Cup 2016, kterou pořádá Střední odborné učiliště Domažlice – škola Stod ve spolupráci s hlavním sponzorem firmou GES electronic, pod záštitou města Stod.

Soutěž se skládala ze tří částí:

  • test z teoretických znalostí z elektrotechniky, který byl tentokrát pojat poněkud netradičně – skládáním el. schémat formou puzzlí
  • praktické části – stavba programovatelné LED kostky podle přiložené dokumentace (stavebnici dodal hlavní sponzor firma GES elektronik)
  • poznávacího testu (podle elektronického katalogu GES měli žáci určit a vypsat co nejvíce parametrů určených součástek na osazených modulech, určit funkci modulu, atd.)

Soutěže se zúčastnili žáci třetího ročníku Marek Bartoš a Jan Maroušek a v silné konkurenci žáků třetích a čtvrtých ročníků z celkem čtrnácti škol se umístili na výborném čtvrtém místě. V jednotlivcích se pak Jan Maroušek umístil na pátém místě z 28 žáků.

Doplňkovým programem byla soutěž v bowlingu, kde se na třetím místě umístil Marek Bartoš.

Soutěž byla připravena opravdu velmi dobře. Kvalitní hlavní ceny dodal GES electronic, (digitální osciloskop, špičkový multiltimetr, další kvalitní multimetimetry). Další ceny věnovaly město Stod a regionální firmy (PC doplňky, kalendáře a další upomínkové a propagační předměty).

Petr Schmid, učitel odborného výcviku

V Blatné dne 23. 3. 2016