Tel.: +420 383 412 320
   E-mail: info@soublatna.cz

    Střední odborné učiliště Blatná,
        U Sladovny 671, 388 16 Blatná

Exkurze

Exkurze do výrobních firem a na odborné výstavy

Zajímavou aktivitou jsou exkurze do výrobních firem a na odborné akce a výstavy. Zaměření exkurzí vhodně doplňuje vzdělávací programy oborů vzdělání. Žáci mají možnost seznámit se s moderními provozy výrobních firem, poznat nové výrobní postupy i současný výrobní program navštívených firem.

Exkurze jsou určeny především pro žáky SOU Blatná oborů Automechanik, Autoelektrikář, Elektrikář a Opravář zemědělských strojů.

V rámci projektu jsou plánovány návštěvy výrobních firem a na veletrhy a výstavy tematicky související se zaměřením oborů naší školy.

LIVA Předslavice, spol. s r.o.

Aktivity společnosti Liva charakterizují systémová a komplexní řešení. Vysoká pružnost a rychlost služeb se pojí s odborným prodejem a záručním i pozáručním servisem značkové zahraniční techniky.
Firma si získala mezi obchodními partnery využíváním špičkových technologií a novými obchodními přístupy renomé a důvěru, dosáhla stabilního postavení na trhu zemědělské techniky. Postupně rozšiřuje svou teritoriální působnost na území České republiky a sousedních států.
Léta zkušeností s obchodem a servisem speciální zemědělské techniky tvoří základ úspěšnosti společnosti. Detailní znalost specifických problémů zemědělského hospodaření se vrací ve výsledcích firmy, důsledně orientované na potřeby zákazníků. Systematický monitoring novinek na světových výstavách umožňuje sledovat nejmodernější trendy a jejich konkrétní aplikaci.
[www.liva.cz]

AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH s.r.o. Písek

AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH s.r.o. je dceřiným výrobním závodem společnosti AISIN EUROPE S.A. patřící do globální skupiny AISIN SEIKI Co.,Ltd.
AEM-C je globálním dodavatelem pro automobilový průmysl. Dodává díly motorů do závodů evropských i japonských výrobců automobilů, například Toyota, Renault, Volvo, Nissan, Ford. Do portfolia výrobků patří: kryt rozvodových řetězů (řemenů), kryt hlav válců, kryt vačkové hřídele, kliková skříň, olejová pánev, olejové a vodní čerpadlo, sací potrubí a další.
Společnost se řídí globálním firemním principem „Kvalita na prvním místě“, proto vždy usiluje o to, aby svým zákazníkům dodávala spolehlivé výrobky jedinečné jakosti vyrobené s využitím nejnovějších technologií.
[www.aisin.co.cz/]

JABLOTRON ALARMS a.s. Jablonec nad Nisou

Vizí firmy je dodávat zákazníkům špičkové zabezpečovací a komunikační systémy a prvotřídní bezpečnostní služby.

Jedná se o dynamickou společnost s tradicí od roku 1990. Patří k významným dodavatelům alarmů. Systémy firmy instalují tisíce montážních partnerů a užívají statisíce spokojených zákazníků po celém světě.
Firma neustále přináší nová řešení, která lépe chrání majetek a zdraví uživatelů, usnadňují instalaci i každodenní používání a zvyšují uživatelský komfort.
[www.jablotron.com/]

ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav

Společnost ŠKODA patří k nejstarším výrobcům automobilů na světě.
První vůz vyjel z bran továrny v Mladé Boleslavi již v roce 1905 a za více než sto let existence automobilky ho následovaly miliony dalších. Sídlo společnosti i vývoj automobilů stále zůstávají v jejím domovském městě, ale vlastní produkce se postupem času rozrostla do mnoha dalších míst, měst a dokonce i zemí.
Již před druhou světovou válkou vznikly dva další výrobní závody v České Republice (tehdejším Československu), Kvasiny a Vrchlabí. V posledních letech pak dochází zejména k rozšiřování výroby na rozvíjejících trzích, které tvoří velkou část odbytu automobilky – například v Číně, Indii a Rusku. Nově se vozy ŠKODA Citigo vyrábějí také ve výrobním závodě koncernu Volkswagen ve slovenské Bratislavě. [www.skoda-auto.cz]

Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) Kolín

Automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) je společným podnikem japonské firmy Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Peugeot Citroën. Největší výrobce automobilů na světě TMC a evropský lídr PSA podepsali smlouvu o spolupráci v lednu 2002. Městské vozy Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1 u Kolína začali montovat v únoru 2005. Výstavba závodu TPCA stála celkem dvacet miliard korun, což byla do té doby největší zahraniční investice na zelené louce ve střední Evropě. V současné době se na výrobě vozů, vyznačujících se spolehlivostí a nízkou spotřebou, podílí 2 400 zaměstnanců. [www.tpca.cz]

PÖTTINGER spol. s r. o. Číčenická 1284/II, Vodňany

Rodinný podnik Pöttinger si položil za cíl utvářet společně se zemědělci, podnikateli a prodejními partnery svět zemědělské techniky. Hlavním faktorem úspěchu je pro rakouskou společnost blízkost k zákazníkům: „Díky partnerskému dialogu pronikáme do světa zákazníků a tím posilujeme základ dlouhodobého úspěchu,“ říkají jednatelé společnosti Heinz a Klaus Pöttingerové. Tato blízkost je zárukou toho, že společnost Pöttinger dokáže vnímat a ve vývojovém procesu realizovat požadavky svých zákazníků. Výsledkem je inteligentní zemědělská technika, která sází na šetrnost vůči plodinám a půdě a rovněž na vysokou funkčnost zařízení – faktory, jež významně určují úspěšnost zemědělce. Tímto směrem je orientována celá paleta výrobků společnosti. Společnost Pöttinger však do obchodních vztahů přináší ještě více – inovaci, angažovanost a záruku kvality – hodnoty, na které se zákazníci a smluvní prodejci rodinného podniku mohou spolehnout. Kvůli dalšímu vývoji výrobků investuje společnost Pöttinger do výzkumu a také do výstavby technologického centra.
[www.poettinger.cz]

STROM PRAHA a.s., středisko Lnáře

Divize Západní Čechy firmy STROM PRAHA a.s. vznikla v září 1999 s cílem řešit obchodně či servisně zastoupení firmy STROM Praha a.s. v okresech nebo částech okresů Strakonice, Písek, Příbram, Klatovy a Plzeň-jih. Servisní středisko bylo umístěno do obce Lnáře u Blatné, která je přibližně uprostřed výše zmiňované zájmové oblasti. Od počátku byl kladen důraz na co možná nejkvalitnější servisní zabezpečení pro vysoce výkonnou zemědělskou techniku.
[www.strompraha.cz/zapad]

ZETOR TRACTORS a.s. Brno – Líšeň

Název Zetor vznikl prostým spojením názvu „Zet“, používaného továrnou Zbrojovka Brno, kde byl v roce 1945 první traktor Z 25 zkonstruován a z posledních dvou písmen slova traktor – „or“.
Po úspěšném zahájení sériové výroby traktorů Z 25 v roce 1946 byla jejich výroba v roce 1952 převedena ze Zbrojovky Brno do výrobních hal tehdejšího národního podniku „Závody přesného strojírenství Brno-Líšeň“, kde jsou traktory Zetor i přes postupné změny názvu společnosti na současný ZETOR TRACTORS a.s. vyráběny v modernizované podobě do dnešních dnů.
[www.zetor.cz]

TECHAGRO Brno 2014

Za dobu více než dvacetiletého úspěšného trvání nesou veletrhy TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA, BIOMASA známku prestižní akce s vysokým odborným kreditem, která představuje jednu z předních událostí svého druhu v Evropě. Svědčí o tom i výsledky ročníku 2012, který byl nejúspěšnější ve své historii. Ročník 2014 má nejlepší předpoklady být ještě úspěšnější.
TECHAGRO 2014:
– největší zemědělský veletrh ve střední Evropě, zemědělská technika na téměř 70 tisících čtverečních metrech
– nejnovější trendy a zemědělské technologie
– prezentace většiny značek zemědělské techniky působících v České republice
– vysoká zahraniční účast, vystavovatelé z téměř 40 zemí
– bohatý doprovodný program s aktuálními tématy odvětví a účastí významných osobností
[www.bvv.cz/techagro/]