Tel.: +420 383 412 320
   E-mail: info@soublatna.cz

    Střední odborné učiliště Blatná,
        U Sladovny 671, 388 16 Blatná
Úvod > Dotazovna

Dotazovna

Zde nám můžete zanechat vzkaz nebo napsat dotaz pomocí tohoto formuláře

36 Responses to Dotazovna

 • Anonym says:

  Chtěl bych se zeptat můžu si udělat řidičský průkaz skupiny T když budu v oboru automechanik? Popřípadě kolik bych platil

  • soublatna says:

   Žáci oboru Automechanik mají podle vzdělávacího programu zařazen výcvik pro složení řidičských zkoušek skupiny B+C ve třetím ročníku studia. Pokud budete mít zájem o řidičský průkaz skupiny T, je nutné se domluvit s učiteli autoškoly, záleží na volné kapacitě. V každém případě již tento kurz budete muset hradit sám.

 • Jan Kovář says:

  Dobrý den chtěl bych se zeptat kdy máte úřední dny pro osobní dodaní přihlasek na vaší školu o kterou mám važný zájem. Děkuji za odpověd Kovář.

  • soublatna says:

   Přihlášky můžete odevzdat v kanceláři školy v administrativní budově každý pracovní den v době od 8 do 14 hodin.
   -MČ-

 • Šárka says:

  Dobrý den,
  ráda bych Vás požádala o radu s vyplněním přihlášky na dálkové studium včelař. U termínu školní přijímací zkoušky si můžu vybrat jeden ze dvou termínů nebo je nějak přidělujete? Kde najdu RED IZO škol, které jsem absolvovala? Pokud ho musím vyplnit, je někde nějaký seznam?
  Dále bych se ráda zeptala, jestli je k přijímacím zkouškám nějaká doporučená literatura.
  Děkuji předem za odpověď.

  • soublatna says:

   1) Termín přijímací zkoušky nemusíte vyplňovat. Ze dvou uvedených termínů si zvolíte ten, který Vám bude lépe vyhovovat, není nutné nám ho hlásit předem.
   2) RED IZO nebo IZO byste měla najít na vysvědčení. Pokud ho nevíte, nevadí, stačí vyplnit název a sídlo školy, my si údaj již dohledáme v rejstříku škol.
   3) Seznam doporučené literatury najdete pomocí tohoto odkazu: http://soublatna.cz/wp-content/uploads/literatura-prijimaci-zkouska-VCELAR.pdf

 • Josef Benedikt says:

  Dobrý den,
  chtěl bych vědět čím jsem si zasloužil, že jsem byl jako absolvent školy (1965-1968) oboru opravář zemědělských strojů vyloučen ze seznamu absolventů. Jak jsem zjistil, nejsem jediný.

  • soublatna says:

   Skutečnost, že nejste uveden v seznamu absolventů, neberte v žádném případě jako diskriminaci Vaší osoby. Bohužel, z dřívějších let se v archivu školy nedochovaly zcela kompletní údaje. Seznamy byly vytvořeny z dostupných záznamů a víme o tom, že nejsou zcela kompletní a přesné. Budeme velmi rádi, pokud nám poskytnete informace o chybějících osobách, označení tříd, případně další údaje a databázi absolventů zcela jistě doplníme.
   -MČ-

 • Lenka says:

  Dobrý den,
  jsem začínající chovatelka včel.Ráda bych získala odborné i teoretické vzdělání v tomto oboru formou dálkového studia. Jsem Vš- pedagog z Karlovarského kraje a je mi 50 let. Je možné přihlásit se na kombinované studium obor chov včel?
  Děkuji
  L.

  • soublatna says:

   Samozřejmě se můžete přihlásit do dvouletého dálkového studia oboru Včelař, ale až od příštího roku. Letošní rok máme již kapacitu oboru zcela naplněnou.
   Podrobné informace k přijímacímu řízení pro příští školní rok budou na našich www stránkách zveřejněny během ledna 2017.

 • František says:

  Dobry den, kdy je plánována první konzultace dálkového studia „včelař“? Už dnes je třeba pro zaměstnané plánovat ŘD. Děkuji

  • soublatna says:

   Konzultace dálkového studia oboru Včelař jsou vždy v pátek a sobotu od září do června vždy kolem poloviny měsíce. Přesné termíny budou zveřejněny po porojednání s lektory PSNV koncem srpna nebo začátkem září v sekci Dálkové studium.

 • Hrachovcová Lada says:

  Chtěla bych se zeptat jestli jako auto elektrikář může dělat svářeckou školu.Děkuji .

  • soublatna says:

   V oborech Elektrikář a Autoelektrikář není svářečský kurz součástí výukového programu. V případě volné kapacity svářečské školy by bylo možné si kurz udělat za úplatu, tuto možnost je ale potřeba projednat vždy individuálně.
   -MČ-

 • Petra M. says:

  Dobrý den, ráda bych se informovala na maturitní obor Podnikání. Je možné studovat tento obor i dálkovou formou, příp. s individuálním studijním plánem tak, aby bylo možné studium kombinovat se zaměstnáním na plný úvazek? Jak by to potom bylo s účastí ve škole? Děkuji, Petra M.

  • soublatna says:

   Obor Podnikání je možné na naší škole studovat pouze v denní formě studia.
   -MČ-

 • uchazeč o studium says:

  Dobrý den,
  mám zájem o studium tříletého oboru opravář zemědělských strojů, ale mám zdravotní omezení (náklaďák můžu řídit až od 20 let). Můžu být vůbec přijat?

  • soublatna says:

   Z Vašeho dotazu není patrné, o jaké konkrétní omezení se jedná. Zdravotní způsobilost musí v každém případě posoudit Váš ošetřující lékař a potvrdit na přihlášce. V případě, že byste byl schopen vykonávat práce ve zvoleném oboru, ale nesplňoval byste zdravotní způsobilost pro získání řidičského průkazu, není tato skutečnost překážkou pro studium. Získání řidičského oprávnění není podmínkou úspěšného ukončení studia, ale spíše určitým „bonusem“ který můžete získat k výučnímu listu.
   -MČ-

 • Jolana Nováková says:

  Dobrý den, mám zájem o dálkové studium v oboru Včelař. Chtěla bych se zeptat:
  – výuka probíhá v pátek a v sobotu – je ve škole nějaká možnost ubytování, nebo si je studenti zajišťují sami?
  – v pátek a v sobotu jsou podle harmonogramu teoretické přednášky. Jak je to s praxí? Zajišťují si ji studenti sami, nebo jim škola přidělí místa a termíny?
  – existují někde ukázky zkušebních testů z minulých let?
  Děkuji moc, JN

  • soublatna says:

   1 – Ubytování z pátka na sobotu nejsme schopni zajistit. Studenti využívají soukromé blatenské penziony nebo internát Střední odborné školy V Jezárkách (http://www.blek.cz).
   2 – Odborný výcvik je zčásti zajišťován při pravidelných měsíčních konzultací. Jedná se hlavně o dílenské práce a laboratorní činnosti (mikroskopická vyšetření, rozbory medu apod.).
   Část odborného výcviku je organizována na včelnicích spolupracujících včelařů z PSNV. Vhodné termíny a pracoviště si žáci dohodnou s vyučujícími při konzultacích.
   3 – Konkrétní ukázky testů z minulých let nebudeme zveřejňovat. Okruhy otázek k přijímací zkoušce jsou uvedeny ve vyhlášených kritériích přijímacího řízení.
   -MČ-

 • anonym says:

  dobrý den kdybych se chtěl jít učit na obor automechanik musel bych dělat příjmací zkoušky?

  • soublatna says:

   Ve tříletých oborech se nebudou konat přijímací zkoušky, v případě velkého počtu zájemců bude rozhodovat o přijetí prospěch z posledních dvou ročníků základní školy.
   – MČ –

 • anonym says:

  když dostanu v pololetí nějakou pětku bude možnost si to v druhém pololetí opravit abych jí neměl na konci roku ?

  • soublatnadmin says:

   Samozřejmě, prospěch za druhé pololetí je hodnocen samostatně, takže není vyloučeno, že můžete mít třeba i jedničku ;-).
   Nedostatečné hodnocení (pětka) na konci školního roku je mnohem závažnější než v pololetí. Žák by v tom případě neprospěl a nemohl by postoupit do vyššího ročníku. Je možnost ještě vykonat opravnou zkoušku, ale pouze v tom případě, že žák neprospěl na konci školního roku maximálně ze dvou předmětů.
   -MČ-

 • Michal Sedláček says:

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli má autoelektrikář řidičský průkaz součástí výuky.

  • soublatnadmin says:

   Ano, součástí vzdělávacího programu Autoelektrikář je i řidičský kurz na osobní a nákladní automobily ve třetím ročníku studia.
   Žáci si hradí pouze správní poplatky (lékařská prohlídka, zkouška na OÚ, vydání ŘP).

 • Rena says:

  Dobry den, v oboru opravar zemedelskych stroju, je psano ziskani ridicskeho prukazu skupiny T,B,C zdarma a to uplneho? bez zadneho poplatku? Dekuji vam moc za odpoved. Krasny den.Novakova

  • soublatnadmin says:

   Výcvik pro získání řidičského oprávnění pro uvedené skupiny je v tomto oboru součástí ŠVP a tedy zcela zdarma. Žáci si hradí pouze poplatky spojené se zkouškou (lékařskou prohlídku, poplatek na MÚ, opravné zkoušky atd.)
   -MČ-

 • Pavel says:

  Dobrý den,
  zjistil jsem si, že na Vaší škole poskytujete pro veřejnost základní kurzy svařování (3 metodami) a chtěl bych se zeptat, jaké je cenové rozpětí jednotlivých kurzů a za jakou úplatu je možné získat řidičský průkaz skupiny T. Děkuji za odpověď.

  • soublatnadmin says:

   Naše škola zajišťuje základní kurzy pro svařování:
   – plamenem ZK 311 1.1
   – elektrickým obloukem obalenou elektrodou ZK 111 1.1
   – elektrickým obloukem v ochranné atmosféře ZK 135 1.1
   – proškolení svářečů z bezpečnostních ustanovení

   Ceny základních kurzů se pohybují v rozmezí 9.800,- Kč – 12.500,- Kč (nejdražší je ZK 311 1.1)
   -SJ-

 • Václavíčková says:

  Dobrý den,přijímáte také žáky z praktické základní školy?

  • soublatnadmin says:

   Ano, přijímáme.
   Zdůvodnění:
   Školský zákon stanovuje, že podmínkou pro přijetí do střední školy je splnění školní docházky atd. viz následující citace.
   Ke vzdělávání ve střední škole lze přijmout uchazeče, kteří splnili povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončili základní vzdělání před splněním povinné školní docházky, pokud tento zákon nestanoví jinak, a kteří při přijímacím řízení splnili podmínky pro přijetí prokázáním vhodných schopností, vědomostí, zájmů a zdravotní způsobilosti (§ 59 odst. 1 školského zákona).
   Ke studiu ve střední škole jsou přijímáni uchazeči, kteří v období povinné školní docházky:
   – absolvovali speciální školu
   – jinou než základní školu (střední nebo vysokou)
   – ukončili povinnou školní docházku v zahraničí.
   Předpokládám, že praktická škola je speciální školou.
   Uchazeč při přijímacím řízení musí:
   – prokázat určitou míru schopností, vědomostí, zájmů
   – prokázat zdravotní způsobilost.
   Toto je vždy uvedeno v kriteriích přijímacího řízení na každý školní rok.
   Případné informace na 383412322.

 • Dan says:

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli je možnost na vaši škole absolvovat odborný výcvik jinde(různé autoservisy apod.),než v pracovišti školy,mám na mysli obor autoelektrikář,2.ročník.Děkuji za odpověd.

  • soublatnadmin says:

   Tu možnost máte od 2. ročníku na základě uzavřené smlouvy mezi školou a provozním pracovištěm. Konkrétní informace vám poskytne zástupce ředitele pro odborný výcvik. -sat-

 • Stanislav Míšek says:

  Jako bývalý absolvent vaší školy vám moc fandím.Hlavně ta akce ve zručnosti řízení traktoru je moc dobrá,naše zemědělství potřebuje mladé odborníky.Z vlastní zkušenosti při řízení moderní zemědělské farmy na Klatovsku mi takovíto šikovní a mladí lidé chybí.Sleduji vaší činnost dlouhou dobu a ještě jednou přeji hodně úspěchů při výchově mladé zemědělské mládeže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *